دوشنبه 04 شهريور 1398
02

بنزین تهرانی ها سالم است

بنزین تهرانی ها سالم است

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در پی درج برخی اخباری در رسانه‌ها مبنی بر افزایش میزان گوگرد در بنزین عرضه شده در تهران،‌ توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش سایت خبری وزارت نفت ، توضیحات شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران به شرح زیر است:

«به‌ منظور کنترل کیفیت و نظارت دقیق‌تر بر کیفیت بنزین یورو۴ توزیعی در کلان‌شهرها، نهایت تلاش به عمل آمده است که مبدا ارسال بنزین مشخص و بدون تغییر باشد، در این مورد بنزین یورو۴  در تهران از ابتدای زمستان سال ۱۳۹۲ تاکنون تنها از پالایشگاه امام خمینی (ره) تامین شده است.

مشخصات بنزین با استاندارد یورو ۴ در باره مولفه‌های موثر بر محیط زیست به‌ ترتیب بنزن حداکثر یک درصد، آروماتیک حداکثر ۳۵ درصد، الفین حداکثر ۱۸ درصد و گوگرد حداکثر ۵۰ جزء در میلیون (ppm) و مبنای درجه آرام سوزی بنزین یورو۴ در کشور اکتان ۹۱ است.

با توجه به موارد فوق بنزین یورو۴ توزیعی در تهران همواره با بنزن کمتر از یک درصد (حدود ۰/۷ - ۰/۸ درصد) و گوگرد کمتر از ۵۰ جزء در میلیون و اکتان ۹۱ بوده است.

در بازه زمانی بسیار کوتاهی در تابستان امسال با توجه به مشکل فرآیندی واحد کاهش میزان گوگرد، در بنزین تولیدی پالایشگاه امام خمینی (ره) میزان گوگرد در محدوده ۷۵ جزء در میلیون تولید و توزیع شده است که با رفع مشکل فوق، هم اکنون میزان گوگرد بنزین تولیدی پالایشگاه کمتر از ۵۰ جزء در میلیون است.

یادآور می شود که پیش از توزیع بنزین یورو۴ در کلان‌شهرها میزان گوگرد بنزین توزیعی در محدوده ۲۰۰ تا ۳۵۰ جزء در میلیون بوده است که با توجه به تلاش‌های به عمل آمده در چهار سال اخیر، توزیع بنزین یورو۴ با گوگرد کمتر از ۵۰ جزء در میلیون در کلان‌شهرها به صورت مستمر صورت می‌پذیرد و اکنون هیچ‌گونه نگرانی از این بابت وجود ندارد.‌»

روتیتر
کد خبر: 993
  • بنزین تهرانی ها سالم است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

رویدادها و سمینارها
تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95 تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95

پیک نفت - تقویم رسمی نمایشگاه های بین المللی تهران