دوشنبه 04 شهريور 1398
25

تولید اتوبوس پایه گازسوز توسط سوئدی‌ها/ عدم تمایل سوئد به فعالیت در بالادستی

تولید اتوبوس پایه گازسوز توسط سوئدی‌ها/ عدم تمایل سوئد به فعالیت در بالادستی

وزیر نفت با اشاره به پیشنهاد تولید موتورهای پایه گازسوز اتوبوس توسط شرکت‌های سوئدی در ایران، گفت: سوئدی‌ها می‌توانند در حوزه کاهش گازسوزی در مشعل تاسیسات صنعت نفت هم با ایران همکاری کنند.

به گزارش پیک نفت، بیژن زنگنه وزیر نفت در دیدار با «آن لیند» وزیر اتحادیه اروپا و تجارت سوئد با بیان اینکه در نشست مشترک با مقامات سوئد درباره همکاری‌ شرکت‌های ایرانی و سوئدی مذاکراتی انجام شد، گفت: اجرای طرح‌های بهینه سازی، کاهش مصرف انرژی و دی اکسید کربن  از مهمترین محورهای گفتگوها بوده است.

وزیر نفت، افزود: از جمله کارهایی که به آنها توصیه کرده همکاری در حوزه تولید خودروهای سنگین بود که اکنون این همکاری‌ها آغاز شده و شرکت‌های اسکانیا و ماموت همکاری به تازگی همکاری جدی را آغاز کرده‌اند.

این عضو کابینه دولت با اعلام اینکه ماه گذشته وزارت نفت برای حمایت از تولید کامیون در ایران، قراردادی امضا کردیم که بخشی از آن همکاری اسکانیا و ماموت را شامل می‌شد، اظهار داشت: در این مذاکرات توصیه کردیم که شرکت‌های سوئدی با همکاری شرکت‌های ایرانی در زمینه تولید اتوبوس‌های پایه گازسوز برای استفاده در حمل و نقل شهری فعال شوند.

وی با بیان اینکه سوئدی‌ها تقاضایی برای همکاری در بخش بالادستی نداشتند و آنها شرکت‌های فعالی در حوزه بالادستی صنعت نفت و گاز ندارند، یادآور شد: کاهش میزان سوزاندن گاز مشعل، یا بالا بردن راندمان حرارتی در تاسیسات صنعت نفت از دیگر محورهای گفتگوهای دوجانبه با طرف سوئدی بوده است.

«استفان لوفون» نخست ‌وزیر سوئد، در راس یک هیئت بزرگ اقتصادی با هدف توسعه مناسبات میان تهران-استهکلم وارد ایران شد تا در مذاکرات با مدیران شرکت‌های ایرانی همکاری‌ شرکت‌های دو کشور در زمینه‌های صنعتی و اقتصادی توسعه یابد.

منبع: مهر

روتیتر
کد خبر: 921
  • تولید اتوبوس پایه گازسوز توسط سوئدی‌ها/ عدم تمایل سوئد به فعالیت در بالادستی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

رویدادها و سمینارها
تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95 تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95

پیک نفت - تقویم رسمی نمایشگاه های بین المللی تهران