چهارشنبه 20 فروردين 1399
14
نامه کارکنان نفت به رییس جمهور:

آقای رییس جمهور؛ آیا حق نداریم تخلف در یکی از ارگانهای دولت را به شما اطلاع دهیم؟

آقای رییس جمهور؛ آیا حق نداریم تخلف در یکی از ارگانهای دولت را به شما اطلاع دهیم؟
پیک نفت / گروه گزارش - شماری از کارکنان صنعت نفت در نامه ای با امضای کارکنان خدوم و غیرمازاد نفت خطاب به دکتر روحانی رییس جمهور  جمهور خواستار رسیدگی رییس قوه مجریه به مشکلاتشان هستند؛ متن این نامه بدین صورت است:

 

 

رییس جمهور محترم

جناب آقای حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحانی

با سلام و احترام

از دوره‌ی مسئولیت شما در بالاترین جایگاه اجرایی کشور، بیش از سه سال می گذرد. در این مدت که به حق آن را می‌توان یکی از سخت‌ترین دوران از حیطه مدیریت کلان کشور به حساب آورد، جنابعالی به همراه تیم اجرایی همراهتان، فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر نهاده‌اید. البته ما کارکنان نفت نیز همانطور که جنابعالی نیز مستحضرید و در سخنرانی خود نیز بدان اشاره فرمودید، در طول این مدت تمامی مسائل را با دقت و گاهاً همراه با نگرانی دنبال می‌کردیم. از انتخاب وزرای کابینه گرفته تا حل مسئله‌ی برجام و ... اخیراً نیز در اهتمامتان برای رسانیدن تولید نفت به سقف 4 میلیون و 200 هزار بشکه و حتی فراتر از آن، نه تنها کنارتان بودیم ، که برای رسیدن به این هدف همراهیتان نیز کردیم.

 

آری! همه‌ی ما با شما هم قسم شدیم و مردانه ایستادیم تا سایه‌ی شوم تحریم های ظالمانه را از پهنه‌ی بیشه‌ی شیران بزداییم.

 

ما جهادگران جبهه‌ی نفت ، از جان خود مایه گذاشتیم و با قبول مشقات فراوان، تلاش خود را صدچندان کردیم تا شد آنچه که امروز به آن میبالیم و مفتخریم که توانسته ایم درکنار یکدیگر و با تحمل مشکلات، برگ زرین دیگری در دفتر صنعت نفت ایران رقم بزنیم .

 

اما این روزها ، یک سوال بزرگ در ذهن تمامی تلاشگران زحمتکش و تلاشگر عرصه‌ی آب و آتش و دود نقش بسته است!

پاسخ این جانفشانی ها چیست؟

 

جناب آقای رییس جمهور، ما بسیار تلاش کردیم که صدایمان را به گوش شما برسانیم و امیدواریم درخواست ما را به عرض جنابعالی رسانیده باشند! تا بدانید که روحیه‌ی پولادین کارکنان غیور و شریف صنعت نفت، این روزها شدیداً تضعیف شده است.

 

بروز حوادث ناگواری از جمله آتش سوزی های رخ داده در مجتمع‌های پتروشیمی از یک سو ، و عدم توجه مسئولین صنعت نفت به درخواست‌های مکرر این زحمتکشان بی منت مبنی بر اجرای کامل قانون متاسفانه باعث ایجاد یاس و دل‌مرده‌گی در بدنه‌ی نیروی انسانی صنعت وزین نفت شده و این مسئله ، موضوعی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت.

 

تاریخ شکوهمند ایران اسلامیمان ، گواه این مدعا هست و خواهد بود که ما کارکنان صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، همواره دلسوزان این نظام و انقلاب و این کشور شهیدپرور هستیم و خواهیم بود و آب‌های نیلگون خلیج فارس و جای جای این خاک پاک پرگهر ، گواهی دیگر بر ایثار و جانفشانی های غیورمردان عرصه تولید صنعت نفت است و یقیناٌ حضرتعالی استحضار کافی داشته و دارید.

 

اما رییس جمهور عزیز، ما که دولت شما را بر اعتبار عقل و انصاف، قانون مدارترین دولت در سالیان گذشته می‌دانیم، آیا حق نداریم که "تخلف" رخ داده در یکی از ارگان های تحت هدایت شما را به اطلاع حضرتعالی برسانیم؟!؟!

 

خواسته این کارکنان خدوم ، اجرای قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، مصوب مجلس محترم شورای اسلامی است که در راستای افزایش انگیزه کارکنان و حفظ و نگهداشت نیروی انسانی در حدود دو سال قبل ابلاغ گردید اما متاسفانه اجرای آن تا به امروز ، معوق مانده است ، هرچند که دو بند پر از مصائب آن از جمله  1- افزایش سن بازنشستگی از 60 سال به 65 سال و 2- افزایش سنوات مدت استخدام پیمانی تا 5 سال،برای کارکنان زحمت کش صنعت نفت اجرایی شده.

 

جناب آقای دکتر روحانی

با توجه به اینکه امسال سال پایانی دوره‌ی ریاست شما بر قوه‌ی مجریه می‌باشد و در سال آتی مجدداً انتخابات ریاست جمهوری در پیش روست، ضمن ارائه پیشنهاد بازنگری در انتصابات صورت گرفته در وزارتخانه حساس نفت ، از شما استدعا داریم ترتیبی اتخاذ فرمایید تا در این فرصت باقی مانده این تخلف آشکار در کارنامه‌ی صنعت نفت، از دولت متبوع شما رفع گردد تا ان شاء الله در سال آینده سالگرد اجرای این قانون را در کنار "جنابعالی" مجدداً جشن بگیریم!

 

والسلام علیکم

 کارکنان خدوم و غیرمازاد صنعت نفت

روتیتر: نامه کارکنان نفت به رییس جمهور:
کد خبر: 833
  • آقای رییس جمهور؛ آیا حق نداریم تخلف در یکی از ارگانهای دولت را به شما اطلاع دهیم؟

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

رویدادها و سمینارها
تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95 تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95

پیک نفت - تقویم رسمی نمایشگاه های بین المللی تهران