دوشنبه 04 شهريور 1398
22

نخستین سکوی فاز ١٩ پارس جنوبی بارگیری شد/ وضع مالی پروژه ها مناسب نیست

نخستین سکوی فاز ١٩ پارس جنوبی بارگیری شد/ وضع مالی پروژه ها مناسب نیست

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از بارگیری نخستین سکوی فاز ١٩ پارس جنوبی خبر داد و گفت: تلاش می‌شود پالایشگاه این فاز با سوخت گاز خود، امسال راه اندازی شود.

به گزارش  پیک نفت به نقل از شانا ، علی اکبر شعبانپور در آیین پایانی عملیات خط لوله دریایی فازهای ٢٠ و ٢١ میدان مشترک پارس جنوبی با اشاره به اجرای ٢١٠ کیلومتر لوله گذاری دریایی در فازهای ٢٠ و ٢١ گفت: از فردا عملیات احداث خط لوله دریایی فاز ١٤ پارس جنوبی آغاز می‌شود و با پایان این پروژه تا ماههای آینده پرونده خط لوله دریایی پارس جنوبی بسته می‌شود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به تولید گاز در ١٧ فاز پارس جنوبی و تحویل ١٣ فاز از این تعداد به بهره بردار گفت: با راه اندازی ٢٤ فاز پارس جنوبی تولید گاز از ٤٠٦ حلقه چاه با استفاده از ٤٠ سکوی دریایی و ٤ هزار کیلومتر خط لوله دریایی آغاز می‌شود.

وی به توانمندی شرکتهای داخلی در زمینه احداث خطوط لوله گاز در دریا اشاره کرد و افزود: از ٤ هزار کیلومتر خط لوله دریایی موجود در پارس جنوبی تنها ٧٠٠ کیلومتر از آن را شرکتهای خارجی انجام داده‌اند.

شعبانپور تصریح کرد: عملیات ساخت، نصب و راه اندازی سکوهای دریایی در پارس جنوبی بعد از سکوهای فازهای ٩ و ١٠ در پارس جنوبی از سوی شرکتهای داخلی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان این که با توجه به وجود تحریمها، وضع منابع مالی در پروژه صنعت نفت مناسب نیست عنوان کرد: باوجود مشکلات فراوان، در سالهای گذشته بیشترین حمایتها از سوی شرکت ملی نفت ایران در پارس جنوبی، از شرکت نفت و گاز پارس انجام شده است.

وی با بیان این که شرکتهای ایرانی در سالهای گذشته به لطف تحریمها پیشرفتهای زیادی داشته‌اند گفت: شرکتهای ایرانی از نظر دانش فنی و اجرای کار رشد زیادی داشته‌اند، در نتیجه شرکتهای خارجی در تعامل با آنها دیگر مانند قبل نمی‌توانند عمل کنند

روتیتر
کد خبر: 614
  • نخستین سکوی فاز ١٩ پارس جنوبی بارگیری شد/ وضع مالی پروژه ها مناسب نیست

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

رویدادها و سمینارها
تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95 تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95

پیک نفت - تقویم رسمی نمایشگاه های بین المللی تهران