يکشنبه 18 خرداد 1399
25

اوضاع خوب شاخص‌های زیست محیطی در پارس جنوبی

اوضاع خوب شاخص‌های زیست محیطی در پارس جنوبی

پیک نفت: مدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: فازهای 20 و 21 مجتمع گاز پارس جنوبی از لحاظ زیست‌محیطی سطح مطلوبی دارند و همه واحدهای این فازها با در نظر گرفتن شرایط ایمنی و حفظ محیط زیست فعال هستند.

هادی چابوک با بیان اینکه فازهای 20 و 21 از پالایشگاه‌های جدید پارس جنوبی، شرایط زیست محیطی مناسبی دارند، گفت: رویکرد ما از ابتدای حضور در این پالایشگاه، راه‌اندازی واحدهای تأثیرگذار در حوزه محیط زیست بود، بنابراین اقدام‌هایی مانند راه‌اندازی واحد تصفیه پساب پالایشگاه در اولویت قرار گرفت و اکنون میزان COD (اکسیژن مورد نیاز شیمیایی و معرف ناخالصی‌های آلی نمونه) پساب خروجی پالایشگاه از حد استاندارد قابل قبول نیز کمتر است.

وی با اشاره به پایین بودن میزان سوزانده شدن گازهای ارسالی به مشعل در فازهای 20 و 21 اظهار کرد: یکی از موارد مهم در جلوگیری از آلوده شدن تجهیزات و شرایط مناسب زیست محیطی فعلی پالایشگاه، استفاده نکردن از واحد احیای گلایکول در ابتدای راه‌اندازی بود. با توجه به اینکه تولیدات اولیه چاه‌ها به طور معمول بسیار آلوده همراه با یون‌های بسیار مخرب است، حدود 6 ماه راه‌اندازی این واحد را به تاخیر انداختیم تا همه آب ورودی با گاز از فرآیند خارج شود.

مدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی افزود: پس از حصول اطمینان نسبت به کیفیت آب تولیدی چاه‌ها، واحد احیای گلایکول را راه‌اندازی و از ورود مواد آلوده به این واحد جلوگیری کردیم، زیرا اگر میزان کلسیم، زیاد و گلایکول آلوده شود، روی تجهیزات تاثیر منفی می‌گذارد و در آب خروجی نیز سبب افزایش میزان COD می‌شود.

منبع: شانا


روتیتر
کد خبر: 1138
  • اوضاع خوب شاخص‌های زیست محیطی در پارس جنوبی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

رویدادها و سمینارها
تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95 تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95

پیک نفت - تقویم رسمی نمایشگاه های بین المللی تهران