يکشنبه 18 خرداد 1399
21

اعلام آمادگی ایران برای تامین گاز مورد نیاز عراق

اعلام آمادگی ایران برای تامین گاز مورد نیاز عراق
پیک نفت- حسن روحانی، شامگاه دوشنبه (۲۰ اسفندماه) در همایش مشترک تجاری ایران و عراق که در کاخ نخست‌وزیری عراق برگزار شد، با بیان اینکه گسترش روابط میان تجار و فعالان اقتصادی به نفع دو ملت است، گفت: تاریخ، فرهنگ مشترک، قرابت دینی و فکری دو ملت، شرایط جغرافیایی و هم‌مرز بودن و همسایگی و امنیت ثبات، سبب توسعه فعالیت‌های تجاری و اقتصادی میان ایران و عراق است.

وی مذاکرات هیئت‌های عالی‌رتبه ایران و عراق را مثبت ارزیابی کرد و افزود: توافق‌های بسیار خوبی میان دو طرف حاصل شد که می‌تواند زمینه خوبی برای فعالیت بیشتر تجار و فعالان اقتصادی دو کشور ایجاد کند.

رئیس جمهوری با اشاره به تصمیم مسئولان دو کشور در زمینه ایجاد شهرک‌های صنعتی در مرزهای مشترک به منظور انجام سرمایه‌گذاری و فعالیت اقتصادی تصریح کرد: ایران آماده توسعه مناسبات در بخش‌های مختلف از جمله انرژی و تامین برق و گاز مورد نیاز عراق و اتصال راه‌آهن ایران به عراق است که این می‌تواند گام بزرگی در توسعه روابط اقتصادی و گردشگری دو کشور باشد.

روحانی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران مصمم به توسعه روابط تجاری و اقتصادی با عراق و افزایش حجم مبادلات از ۱۲ میلیارد دلار به ۲۰ میلیارد دلار است، گفت: تسهیل روابط بانکی و اجرای توافق‌ها می‌تواند یک فرصت تاریخی بزرگ برای دو دولت، دو ملت و فعالان اقتصادی به‌وجود آورد.

عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق نیز در این همایش با اشاره به مذاکرات و توافق‌های مثبت هیئت‌های عالی‌رتبه ایران و عراق همسو با توسعه همه‌جانبه مناسبات و همکاری‌های گوناگون به‌ویژه در زمینه اقتصادی و تجاری، گفت: مصمم به توسعه روابط همه‌جانبه با جمهوری اسلامی ایران هستیم و در این خصوص از حضور و همکاری فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران دو کشور حمایت می‌کنیم.

منبع: شانا روتیتر
کد خبر: 1128
  • اعلام آمادگی ایران برای تامین گاز مورد نیاز عراق

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

رویدادها و سمینارها
تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95 تقویم نمایشگاه های بین المللی تهران در سال 95

پیک نفت - تقویم رسمی نمایشگاه های بین المللی تهران